تازه های سایت:
خانه » پارتیشن اداری » پارتیشن اداری در تعریف معماری

پارتیشن اداری در تعریف معماری

تاریخچه پیدایش پارتیشن اداری همواره مورد سوال بوده و تاریخ دقیقی برای آن نیمتوان متصور بود چراکه آنچه که مسلم است . همواره صاحبان صنعت محلی را به رتخ و فتخ امورکار روزانه و بازرگانی خود اختصاص داده اند و با گسترش کارو تجارت ا ین مهم اهمیت افزونی پیدا کرده است ،به گونه ای که امروزه طراحی ساختار و چیدمان و معماری دفاتر و محل های کار ازجمله صنایع مهم بشمار می آید.

لزوم استفاده از پارتیشن اداری و انتخاب فرم و تیغه چینی مناسب برای هر فضای کاری را کارایی فیلد کاری و کاربری مورد نیاز آن محیط تعیین مینماید.پارتیشن اداری علاوه بر خاصیت جداکنندگی دو فضا و ایجاد اطاق ها و فضاهای جدید در تعیین میزان نور هر محیط نیز نقش داشته و میتوان میزان نور دهی و پرایوسی هر محیط کاری را با بازشو ها و میزان شیشه های پارتیشن تعیین کرد.

partitionsazan

در ابتدا تفاوت چندانی بین محل های کار و زندگی وجود نداشت ولی با گذشت زمان وپیشرفت تکنولوژی طراحی تجاری استانداردهای خاص خود را تعریف نمود.پایه طراحی تجاری ، پارتیشن بندی فضاهای کاری بشمار میآید و بدلیل نیازهر کار و تجارت به فضای مخصوص خود دیوارهای ثابت ،کاربرد خود را از دست داده و محصولی با مشخصات ایده آل جایگزین گردید.پارتیشن اداری عموما به سازه ای گفته میشود که اولا دارای قابلیت جابجایی داشته و دوم اینکه جداکننده ای با قابلیت دیوارهای ثابت باشد. پارتیشن های اداری بر اساس کاربری مورد نیاز در فرمها و قابلیتهای مختلفی تولید می گردد.

پارتیشن ام دی اف

پارتیشن ام دی اف

پارتیشن اداری را هم میتوان بصورت پارتیشن دو جداره هم پارتیشن تک جداره مورد استفاده قرار داد. در محل هایی ما احتیاج به استفاده از پارتیشن دو جداره نداریم ،به دلیل اینکه صرفا هدف از استفاده از پارتیشن دو جداره جدا کردن حریم کاری کارکنان و یا محدود کردن تردد کارکنان یا ارباب رجوع بوده و ایزوله کردن محیط از نظر صدا مورد نظر نمی باشد . در این موارد پارتیشن های کوتاه یا تک جداره گزینه مناسبتری است . پازل ستاپ تولید کننده مرغوبترین پارتیشن تک جداره شیشه ای میباشد البته با توجه به نیاز میتوان بجای شیشه در پانلهای پارتیشن شیشه ای از ام دی اف نیز استفاده کرد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*