تازه های سایت:
خانه » پارتیشن mdf » انواع کاربردهای پارتیشن

انواع کاربردهای پارتیشن

مهمترین عملکرد پارتیشن جداسازی فضاهای مختلف داخلی است. این عملکرد کاربردی بسیار ساده و زیبا می باشد. پارتیشن در محیط های اداری و ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی نقش مهمی را در دکوراسیون ایفا می کند. با تقسیم فضا توسط یک پارتیشن بین مقاطع مختلف یک ساختمان و اتاق های آن، چندین فضای کاربردی طراحی و ایجاد می شود.

موارد استفاده ازپارتیشن

موارد استفاده ازپارتیشن

پارتیشن در گذشته غالبا از جنس چوب

پارتیشن در گذشته غالبا از جنس چوب و تا سقف طراحی می گردید، هنور هم چنین پارتیشن هایی قابل پیاده سازی هستند اما با پیشرفت تکنولوژی و رشد طراحی معماری داخلی پارتیش بندی شناور طرفدار زیادی پیدا کرده است. پارتیشن شناور به صورت پیاده سازی می شود که وحدت طراحی فضا از بین نمی رود و انتقال هر نوع انرژی گرمایشی، سرمایشی و نور قابل حرکت می باشد و سبک معماری قابل رویت می باشد.
پارتیشن ها در فضای داخلی ساختمان ها برای جداسازی فضای ورودی از دیگر فضاها استفاده می شود، همچنین پارتیشن به عنوان یک پوشاننده در قسمت های دارای نقص می باشد، پارتیشن برای ایجاد فضا در اتاق های خواب و یا تبدیل آن ها به دو اتاق مجزا یا برای تقسیم بندی فضای حمام برای ایجاد فضایی جهت تعویض لباس بسیار کاربرد دارد.

انواع کاربردهای پارتیشن
استفاده از پارتیشن در فضای ساختمان و اتاق ها و فضاهای کوچک بزرگ تنها به منزله تقسیم بندی و ایجاد فضا نمی باشد، پارتیشن ها امروزه در تغییر دکوراتیو و جهت نمای داخلی و تغییر سبک معماری برای داشتن یک دکوراسیون زیبا استفاده می شوند. فرم پارتیشن های امروزی به صورت هستند که در انواع طرح و رنگ با جنس های مختلف قابل تهیه می باشند و کاربردهای بسیاری دارند. پارتیشن های امروزی حاصل خلاقیت طراحان متخصص و مهندسان معماری دکوراسیون داخلی است که نه تنها فضای مورد نیاز را با یک پارتیشن ایجاد می سازد، بلکه نمایی بسیار متفاوت و شیل به طراحی داخلی می افزاید. طراحان استفاده از یک پارتیشن را براساس نیاز شما و فضای داخلی پیشنهاد می دهند، سپس طراحی و پیاده سازی می کنند. برای مثال برای فضای کوچک استفاده از پارتیشن کوتاه مانند یک دیوارک استفاده می شود که به اندازه کافی نور را به هر دو فضا منتقل کند و پارتیشن به عنوان یک مانع تلقی نشود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*