تازه های سایت:
خانه » پارتیشن mdf » انتخاب رنگ پارتیشن ام دی اف

انتخاب رنگ پارتیشن ام دی اف

همیشه برای تقسیم بندی فضا در دکوراسیون داخلی نیاز به دیوارچینی آجری نیست، گاهی وقتها پارتیشن بندی علاوه بر اینکه باعث جداسازی و تقسیم بندی فضای موجود میگردد از نظر زیبایی هم به دکوراسیون داخلی یاری می رساند. اصولا برای پارتیشن بندی از چوب، فلز، شیشه یا پرده پارچه ای و خیلی موارد دیگر استفاده میشود ولی چیزی که مهم است نحوه طراحی و ساخت این دیواره های تزیینی است که نیاز به خوش سلیقگی و ایده پردازی دارد.

میز مدیریت ام دی اف (16)

شاید برای شما هم پیش آمده که بخواهید بخشی از خانه خود را به دو یا چند بخش تقسیم کنید، مثلا در بعضی از خانه ها یک سالن بزرگ وجود دارد و میزبان دوست دارد تا آن را به دو بخش نشیمن و پذیرایی تقسیم کند تا در بخش نشیمن همراه خانواده بنشینند و تلویزیون تماشا کنند و در بخش پذیرایی هم از میهمانان خود پذیرایی کنند در اینجور موارد پارتیشن بندی انتخاب فوق العاده ای است که بسیار کمک کننده خواهد بود.

اگر تصمیم به پارتیشن بندی دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار خود دارید حتما نمونه مدل های موجود در این بخش را مشاهده نمایید، از نظر طرح و مدل فوق العاده شیک و زیبا به نظر می آیند.
جنس و بافت، عامل مهمی است که باعث زنده شدن رنگها می شود. در واقع برخی رنگها تنها در صورت قرار گرفتن در جنس و بافت مناسب می توانند همنشینی زیبایی را ارائه دهند. جنس و بافت پارتیشن نیز برای کاربرد در فضایی که به قرارگیری آن نیاز داریم، متفاوت خواهد بود، تنوع رنگی برای جان بخشی و خلق زیبایی پارتیشن با توجه به جنس و بافت انتخابی نیز متفاوت خواهد بود. تناسب جنس و بافت پارتیشن و رنگ انتخابی برای آن اهمیت بالایی دارد.

پارتیشن دوجداره آلومینیوم (3) پارتیشن دوجداره ام دی اف (32) پارتیشن دوجداره ام دی اف (10) پارتیشن دوجداره ام دی اف (19) پارتیشن دوجداره ام دی اف (27)

مثلا پارچه نخی سفید و چرم مشکی کاملا با هم مناسب هستند. ما می توانیم از دو جنبه به این مسئله نگاه کنیم. مثلا وقتی نور از بافت های مختلف باز می تابد، ما تاثیرات مختلفی را مشاهده می کنیم. شاید این بازتاب، درخشان، مات یا کدر یا شفاف باشد یا نرمی و زبری بافت آن توجه انسان را به خود جلب کند، اما ما از لحاظ فیزیکی نیز می توانیم از بافت پارچه لذت ببریم و این زمانی است که بافت و جنس پارچه نیز با زیبایی ظاهری آن هماهنگ است. پرده های سفید ساده وقتی از پارچه یا بافت مخفی دوخته شده باشند جذاب تر می شوند. اگر به آن دست بزنید متوجه می شوید که آنها از ابریشم شسته شده ای ساخته شده اند که به آن حالت درخشندگی و سیری عاج داده است. بنابراین هر چه ترکیب رنگ ساده تری را انتخاب کنید. نقش و بافت پارچه اهمیت بیشتری می یابد. البته مدلهای پیچیده هم شکل خاص خود را دارند. اما رنگهای ساده و مدلهای بدون زرق و برق، قدرت و جلوه بافت و جنس پارچه را بیشتر می کند. به همین منظور در انتخاب پارتیشن پارچه ای باید توجه لازم را داشت که سادگی در رنگ و طرح، بافت پارتیشن را بیشتر جلوه می دهد.

ایجاد تعادل مناسب میان بافت های سخت و نرم، راه ایجاد فضای مناسب در اتاق است. اتاق خوابی به رنگ تماماً سفید شاید به تاثیر گرمابخش و جذاب تخته های عسلی رن کف اتاق احتیاج داشته باشد اما این رنگ می تواند از یک تخته های چوبی و روغنی کف، کف پوشی از گیاه آگاو، یک قالیچچه پشمی شیک، درخشندگی نخودی رنگ پوشش کف، چوب پنبه یا سنگ و حتی یک پارتیشن چوبی، پارچه ای تامین شود. به این ترتیب ترکیب بافت ها و رنگها به ایجاد فضاهای جادویی می انجامد.

توجه به اشیای که از لحاظ رنگ و جنس بافت، غنی هستند به شما کمک می کند که به هنگام انتخاب رنگها، رنگ مورد علاقه خود را به راحتی پیدا کنید. ممکن است شما به یک سبد قدیمی با یک جفت چکمه جیر مورد علاقه تان روی بیاورید. معمولا این اشیاء به رنگ آنها عمق می دهد و توجه شما را به ابعاد مختلف آنها جلب می کند. توجه به یک پارتیشن با بافتی غنی در انتخاب رنگ مورد علاقه تان کمک شایانی به شما می کند.

نور فراوان خوب و طبیعی یکی از بهترین عناصر در دکوراسیون است که می توانید روی آن مانور بدهید. یک ساختمان صنعتی شهری را به کمک پارتیشن به یک آپارتمان بادگیر و بزرگ تبدیل کنید. احتیاجی به اسباب اضافی دیگر برای تکمیل خطوط خوب معماری و سایه روشن های مناسبش نخواهید داشت اگر به نورپردازی آن توجه زیادی داشته باشید. نور مناسب شب در چنین فضایی ترکیبی از چند نوع مختلف نور و درجه های متعدد باعث می گردد تا بتواند با فضای ساختمان سازگار شود. در نتیجه هالوژن، تنگستن و فلورسنت هم برای ایجاد نور واحد و مناسب در آن مفید هستند.برای پارتیشن نیز ایجاد نورپردازی های مختلف می تواند برای خلق رنگ آمیزی متفاوت و ایجاد تنوعی زیبا در دکوراسیون داخلی به کار رود، که بسته به موقعیت قرار گیری پارتیشن در اتاق خواب، سالن پذیرایی یا هر بخش دیگر از ساختمان شیوه نورپردازی متفاوت خواهد بود.

قدرت نور در تمام شکل هایش، ابزار مؤثری برای تغییر کیفیت هر رنگ و فضای خاص در طراحی دکور به ویژه طراحی پارتیشن است. اکثر اوقات نور چندان مورد توجه قرار نمی گیرد اما این عنصر عملا قدرت آن را دارد که تاثیر رنگ را کاملا از بین ببرد یا به بهبود آن کمک کند. وقتی که رنگ و پارچه را امتحان می کند. آنها را در نور طبیعی روز در زمان های مختلف روز و زیر صنایع نوری مصنوعی مختلفی که می خواهید در اتاق به کار ببرید بررسی کنید. این کار را قبل از آن که در مورد رنگ دقیق مورد استفاده خود تصمیم بگیرید انجام دهید زیرا برخی رنگها مثل بنفش یاسی یا آجری با کمترین تغییر در نور طبیعی یا مصنوعی کاملا تغییر می کنند.

نور درخشان و طبیعی روز بهترین نور برای کار کردن است و نور هالوژن نیز بسیار به مشخصات نور طبیعی نزدیک است. حباب های تنگستن نیز ته رنگی از زرد و نارنجی دارند که بر رنگ آمیزی اتاق ها، اسباب و پارتیشن استفاده شده در فضا تاثیر می گذارد. لامپ های فلورسنت هم رگه ای از نور سرد و تند آبی دارند. حتی نور طبیعی نیز در طول روز تغییر می کند. درست بعد از سحر این نور به صورتی می زند، اواسط روز این نور بیشتر زرد است در حالی که هنگام غروب به رنگ قرمز می گراید. تفاوت فصل ها و تفاوت جغرافیایی نیز نور طبیعی را تحت تاثیر قرار می دهد.

سقف سفید ۱۰ تا ۱۵ درصد از نور را باز می تاباند و از هر رنگ دیگری بهتر است بنابراین مهم است که هنگام اضافه کردن رنگ به دکوراسیون اتاق سقف و کف را نیز در نظر بگیریم. به طور معمول در طراحی دکور به کف یک رنگ خنثی می زنند تا چشم به سمت آن کشیده نشودبه همین ترتیب سقف با سایه های کم رنگ نیز به طور بصری ارتفاع و فضای اتاق را افزایش می دهد و به چشم اجازه می دهد که روی پارتیشن و دیوارها رنگ و سایر عناصر دکوراسیون متمرکز شود.

در این راستا تفاوت تفاوت فصل ها نیز از اهمیت برخوردار است. همان طور که مناظر مختلف در آفتاب تابستان و آسمان پییز کاملا متفاوت هستند. اتاق ها نیز با هم تفاوت دارند؛ بنابراین چشم دارای خصوصیت ذاتی مقابسه است حتی اگر یک ظرف سیب سرخ هم تحت نو خاصی کمی آبی به نظر برسد چشم با رنگ دادن دوباره به سایر رنگهای اطراف آن این تفاوت را جبران می کند. به طوری که به شکل یک طیف جدید و اندکی تغییریافته در آید و موزون باشد.

قبل از انتخاب رنگ پارتیشن، دیوارها، سقف و کف اتاق فکر کنید که چگونه و در چه زمان از این اتاق استفاده می کنید. یک اتاق نشیمن با نور خوب طبیعی را به راحتی می توان به رنگ سبز درآورد اما در اتاق های شمالی هر نور طبیعی باید تا حد امکان با انتخاب ته مایه های کم رنگی از کرم یا زرد افزایش یابد. در اتاقی که پنجره کم دارد و نور مصنوعی است. رنگی را انتخاب کنید که در زیر نور لامپ خوب به نظر می رسد. حباب های تنگستن موجب می شوند رنگ زرد کم رنگ در شب بسیار کم رنگ شود در حالی که رنگ آجری تحت نور تنگستن به نارنجی می گراید و رنگهای سبز ملایم به رنگ زرد-سبز تبدیل می شوند و بنفش نیز به رنگ قهوه ای کدر بدل می شود، رنگهای زرد، سبز و کرم فضاهای گرفته را درخشان و روشن می کنند. رنگ قرمز تیره تحت نور تنگستن اندکی نارنجی به نظر می آید در حالی که تحت نور فلورسنت قرمز به رنگ بسیار پرجاذبه ای تبدیل می شود. همین رنگ تحت نور زرد خیابان به قهوه ای متمایل می شود.

هنگامی که به فکر طراحی ترکیب رنگها برای رنگ آمیزی پارتیشن یا دیوارهای اتاق می افتید، باریکه هایی از رنگهای مختلف را روی پارتیشن یا دیوارها آزمایش کنید و آنها را تحت صنایع نوری مختلف بررسی کنید، برخی رنگ ها مثل رنگ یاسی و قرمزتحت نور آفتاب، تنگستن یا هالوژن تغییر رنگ می دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*